Aktualności OCEAN PL

Zakończenie projektu OCEAN

Z przyjemnościa informujemy, że w dniu 31 grudnia 2015 roku pomyślnie zakończyliśmy projekt OCEAN. Od 22 grudnia 2015 mamy pozwolenie na użytkowanie serwerowni przy ulicy Kupieckiej 32 w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt!

Budynek serwerowni na początku października

Elewacja budynku jest już prawie gotowa i serwerownia powoli zyskuje swój ostateczny wygląd.

Budynek serwerowni systematycznie rośnie

Nasza serwerownia nabiera kształtów i wreszcie stoi wiecha!

Tak wyglądała serwerownia 22 lipca

Wmurowanie aktu erekcyjnego na budowie serwerowni OCEAN

29 czerwca 2015 roku na warszawskiej Białołęce odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego serwerowni budowanej w ramach projektu OCEAN. Budowa zostanie zakończona w grudniu 2015 roku.

Budowa serwerowni rozpoczęta!

Rozpoczęła się budowa serwerowni na warszawskiej Białołęce, która będzie fundamentalną składową powstającego w ICM Otwartego Centrum Danych i ich Analiz (OCEAN). Nowoczesna serwerownia będzie spełniała wysokie wymogi bezpieczeństwa danych.

Serwerownia zapewni niezbędną moc obliczeniową oraz umożliwi, przy wsparciu kompetencyjnym zespołów ICM, składowanie, przetwarzanie i analizę dużych zbiorów danych.

Wsparcie konferencji projektu OCEAN

W związku z konferencją inaugurującą działalność projektu OCEAN -  ICM UW otrzymał wsparcie od wielu instytucji, które popierają tą inicjatywę. Z przyjemnością przedstawiamy list do organizatorów i uczestników konferencji od prof. Krzysztof Jan KURZYDŁOWSKI - Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

List Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego o projekcie

Portal Funduszy Europejskich o projekcie

Uroczyste rozpoczęcie działalności

W dniach 29-30 maja w Jachrance odbyła się konferencja inaugurująca działalność Otwartego Centrum Danych i Ich Analiz (OCEAN). W uroczystości wzięli udział m.in. Dyrektor ICM - prof. dr hab. Marek Niezgódka, Iwona Wendel Wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa - Prof. dr hab. Włodzisław Duch, dr Stanisław Dyrda - osoba delegowana przez dyrektora NCBiR, prof. dr hab. Krzysztofa Kurzydłowskiego oraz prof.dr hab. Kazimierz Wiatr - Dyrektor ACK Cyfronet i Przewodniczący Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Podczas konferencji przybliżono uczestnikom podstawowe cele projektu oraz założenia współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z inauguracji projektu.

Zapraszam do obejrzenia nagrań z konferencji OCEAN:

- Innowacyjne elementy infrastruktury technicznej w projekcie OCEAN. Adam Gazda, ICM

- Rozwój rozwiązań aplikacyjnych i infrastruktury. Prof. dr hab. Piotr Bała, ICM

- Publikowanie danych jako nowy wymiar komunikacji naukowej.  dr Łukasz Bolikowski, ICM

- Jak przetrwać w bezdennej głębi danych. Miron Kursa, ICM

- Wybrane problemy w statystycznej analizie danych. dr hab. inż. Przemysław Biecek, ICM

- Analiza wizualna wielkich danych. dr Krzysztof Nowiński, ICM

- Podsumowanie konferencji, prof. Marek Niezgódka, ICM

"POWIEW OCEANU" — inauguracja projektu

W dniach 26-30 maja w Jachrance odbędzie się spotkanie pt. "POWIEW OCEANU" - będące inauguracją projektu OCEAN.

Dr Łukasz Bolikowski w radiu TOK FM o Big Data

W dniu 9 kwietnia 2014 dr Łukasz Bolikowski w radiu TOK FM opowiadał o wielkich danych (Big Data). Zapis audycji można znaleźć na stronach radia: http://audycje.tokfm.pl/audycja/67

Witamy na stronach projektu OCEAN

Podstawowym celem orojektu OCEAN jest stworzenie w ICM UW znaczącego w skali światowej i unikalnego w skali polskiej Centrum Kompetencji w dziedzinie wielkoskalowych danych, ich analizy i przetwarzania. Projekt obejmuje utworzenie bazy infrastrukturalnej, utworzenie zintegrowanej infrastruktury systemów przechowywania wielkoskalowych zasobów danych, ich analizy i przetwarzania związanych z nimi modeli matematycznych, stworzenie i udostępnienie istotnych dla nauki oraz całej sfery publicznej zasobów danych i informacji, rozwój zaawansowanych aplikacji i usług oraz rozwój zespołów badawczych i badawczo-rozwojowych w zakresie wielopoziomowej analizy danych.
Näytetään 10 tulosta.
Merkintöjä per sivu 20